ÚVODPROGRAMAKTUALITYMAPAFOTKYARCHIVMÉDIAKONTAKTY
ÚVODPROGRAMAKTUALITYMAPAARCHIVMEDIAFOTKYKONTAKTY

Fotogalerie - Historické slavnosti

Sobota - 26. 8. 2017   až   Neděle - 27. 8. 2017

Historické slavnosti

Místo konání: Náměstí Svobody | Frýdecký zámek | Řeka Ostravice

Druh akce: Festival | Společenská akce

Pořadatel: Kultura F≈M (info: tel.: 773 788 650, email: kulturafm@kulturafm.cz, web: www.kulturafm.cz) | Statutární město Frýdek-Místek (info: web: http://www.frydekmistek.cz/)

Poslední víkend prázdnin bude ve městě výpravné dvoudenní Historické slavnosti. Tradiční Frýdecké historické slavnosti se letos k oslavě 750 let Frýdku-Místku rozšíří na oba břehy Ostravice, na obě velká náměstí ve Frýdku a v Místku. Nabitý program bude v sobotu i v neděli od dopoledních do večerních hodin. Po městě se budou pohybovat postavy v různých dobových kostýmech a náměstí budou plná stylových rekvizit.

Na akci budou probíhat soutěže a hry pro děti i dospělé. V sobotu se v Místku přiučíte charlestonu a jiným tanečním šlágrům, poslechnete písničky flašinetáře a nakouknete pod pokličku starým řemeslům. V neděli si ve Frýdku osaháte skutečné rytířské zbraně, potěžkáte zbroj nebo zastřílíte na dobové střelnici.

Vše se bude dít v kulisách dobového jarmarku s rukodělnými a tradičními výrobky a bohatou gastronomií. Budou se podávat speciality na rožních, různé guláše, placky, trdelníky, bramborové lupínky a dobré chlazené pivo i nealko.

Sobotní večer ve 20.30 završí dva paralelní průvody s loučemi a svícemi z náměstí Svobody a ze Zámeckého náměstí. Průvody nás přivedou k nábřeží řeky Ostravice. V centrálním parku za soudem pak ve 21.00 sobotní slavnost uzavřeme. Pod zšeřelým nebem a v odrazech říční hladiny si užijeme dramatickou noční ohňovou a kejklířská show.


So 26. 8. 10.00 Za císaře pána
náměstí Svobody

Jarmareční zábava ve stylu starých dobrých časů na místeckém rynku s ohrádkami se zvířátky, písničkami a dámami v dobových kostýmech. Na náměstí se budou šikovat a cvičit císařští vojáci. Projede i spanilá jízda koňmo. Koncerty odehraje CK kabaret a Klapeto.

So 26. 8. 20.30 Průvod s loučemi a svíčkami
náměstí Svobody a Zámecké náměstí

So 26. 8. 21.00 Ohňová a kejklířská show
za soudem u Ostravice

Ne 27. 8. 12.00 Rytíři v podzámčí
Zámecké náměstí
Slavnosti pod zámkem nás vrátí do dávných dob. Náměstí zaplní středověcí hudebníci, kejklíři a tanečníci. Rytíři předvedou ukázky jezdeckých dovedností, výcvik dravců, vývoj palných zbraní i šermířská představení.

Ne 27. 8. 21.00 Překvapení nakonec
Zámecké náměstí

 
ÚVODAKTUALITYPROGRAMMAPAFOTKYHISTORIEMÉDIAKONTAKTY


© 2017 KulturaFM | Všechna práva vyhrazena.